Lista Mailingowa Alexa Barszczewskiego


Nowości od Alexa Barszczewskiego

10 Kwietnia 2023


Cześć

Chwilę do Ciebie nie pisałem i niektórzy z Was wyrażali nawet zaniepokojenie, czy u mnie wszystko jest w porządku. Wszystko jest w porządku, po prostu zacząłem znowu intensywnie korzystać z życia i dbać też o mój kanał na YT. To zajmuje sporo czasu, życze każdemu takiej “zajętości” :)

Dziś porozmawiamy o:

 • • odświeżaniu priorytetów życiowych
 • • eliminacji toksycznych ludzi aby zrobić miejsce dla wartościowych
 • • akcji dla mężczyzn
 • • nowym spotkaniu na żywo
 • • aktualnych filmach na moim kanale

Ostatnio postanowiłem przejrzeć moje priorytety i przede wszystkim zobaczyć, czy czas i wysiłek które na nie poświęcam jest adekwatny do ich stopnia ważności. Często bajerujemy sami siebie mówiąc że coś jest dla nas ważne a w rzeczywistości poświęcamy czas na inne rzeczy. U mnie na przykład jest taka rozbieżność z aktywnością fizyczną. Dlatego postanowiłem spisać moje priorytety i przez kilka tygodni prowadzić małą księgowość ile faktycznie poświęcam na każdy z nich. Polecam Ci zrobienie tego samego. Jako inspiracja poniżej moja osobista lista priorytetów, bardzo uproszczona, bo w oryginalnej jest dużo prywatnych szczegółów:

   1. Poprawa i utrzymanie sprawności fizycznej i intelektualnej
   2. Delektowanie się życiem z Karolinką
   3. Dbanie o to aby przychody były jeszcze bardziej związane z robieniem tego, co lubię
   4. Przynoszenie radości życia osobom, które potrafią to docenić i wykorzystać

Tyle moich w dużym skrócie. Jakie są Twoje? Zalecam rozpisanie ich na podpunkty, ja mam trochę, ale zostawiłem je dla siebie :-)

Przejdźmy do następnego tematu, który dość zajmował mnie, kosztując też sporo energii.
Tym tematem jest unikanie i szybka eliminacja z życia toksycznych osób, które marnują nam energię życiową, zasoby i co najgorsze, czas którego nie da się odzyskać. Pisząc z Karoliną książkę o relacjach damsko-męskich uświadomiłem sobie, że koniecznym będzie pokazanie też pułapek czekających na ludzi, którzy pełni ufności wchodzą w związek z osobą zaburzoną psychicznie. A takich w naszym społeczeństwie nie brakuje. Zdziwilibyście się, jak wiele naprawdę dramatycznych maili otrzymuję od osób obojga płci i w różnym wieku. Wolałbym nagrywać filmy o tym, jak osiągać coś w życiu, niż jak się przed czymś bronić, ale chyba nikt nie porusza tego tematu w sposób wyważony i praktyczny, więc nagrywam takie tematy. Nie jest to dla mnie przyjemne, od wielu lat funkcjonuję w zupełnie innym świecie i wracanie do różnych własnych doświadczeń z przeszłości nie jest miłe. Może też być takie i dla Ciebie. Mimo tego zalecam zapoznanie się z tymi ostatnimi filmami, ta wiedza może przydać się i Tobie. Poleć też te materiały innym, im więcej osób będzie świadomym zagrożeń, tym mniej sympatycznych ludzi stanie się ofiarami.

Z pewnym opóźnieniem (patrz drugie zdanie tego maila) wracamy do tematu działań dla mężczyzn. Ostatnio opublikowałem na YouTube kilka “sondażowych” shortów głównie dla młodych mężczyzn i rezultat był smutny. Bardzo wiele obraźliwych komentarzy typu “co tu będziesz stary dziadu nas pouczał” i sporo o wiele gorszych. W najlepszym przypadku zarzuty, że kiedy powiedziałem “mężczyzna powinien być w stanie…” to jestem feministą prześladującym facetów :-). Jest gorzej niż myślałem i zgodnie z biblijnym “nie rzucaj pereł przed świnie” postanowiłem, jeżeli cokolwiek zrobię, to zrobię to dla wybranej grupy (grup) po bardzo starannej rekrutacji. Mamy wybitnych młodych ludzi, którzy są otwarci i którym się chce, tym trzeba pomóc. Reszta niech ma takie życie na jakie zasługuje. Nie jest mi ich specjalnie żal. Dlatego w najbliższym czasie, może nawet jeszcze dziś, zaproponuję tym, którzy do mnie napisali zapowiedziane spotkanie online, którego celem będzie wspólne ustalenie co najlepszego możemy zrobić razem. Z rozmów w międzyczasie wyszło, że sensownie będzie podzielić te działania na dwie grupy wiekowe, bo mają one całkiem różne wyzwania. Wstępnie chcę podzielić chętnych na grupy do 27 roku życia i druga powyżej. W zależności od tego, co ustalimy, to będziemy postępować dalej.

Zapraszam na kolejne spotkanie z nami, które odbędzie się 24.04 w Krakowie
Jak zwykle ramowy program jest taki:
18:00 początek, poznawanie innych uczestników i zamawianie napojów lub jedzenia
18:30-20:00 sesja pytań i odpowiedzi ze mną i Karoliną
20:00-20:40 czas na wzajemne poznawanie się i rozmowy w podgrupach :-)
20:40-22:00 sesja pytań i odpowiedzi ze mną i Karoliną
Potem jak zwykle afterparty dla chętnych :-)
Tradycyjnie każda impreza jest bezpłatna, lokal jest udostępniony nam za darmo, więc skonsumujmy coś, aby miało to sens i dla nich.
Mamy zazwyczaj naprawdę dobre rozmowy, dlatego podczas sesji pytań i odpowiedzi (i tylko podczas nich) postaramy się nagrać nasze odpowiedzi (tylko dźwięk z mikrofonów krawatowych), może przyda się to tym, którzy nie mogą uczestniczyć.
Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu napisz do mnie na adres kontakt@alexba.eu maila z tematem “24.04.23” a w nim kilka zdań o sobie i o czym chciałbyś porozmawiać.
Jeśli chcesz wziąć udział z partnerem/partnerką, to każde z Was powinno napisać własne zgłoszenie, zaznaczając tylko, że jest druga chętna osoba (która napisze też swoje zgłoszenie). Dowiadujecie się o tym spotkaniu pierwsi, jeśli chcesz wziąć udział to zalecam szybkie zgłoszenie się.

Nowe filmy na YT,
Jak zwykle znajdziecie je tutaj: https://alexba.eu/linki-do-newslettera

Ciągle nie ma na tej liście shortów, które od pewnego czasu publikujemy codziennie, ale postaram się to zmienić w przyszłości. Może zrobię dla Was kompilację tych filmików pogrupowanych tematycznie.

Polecam też nowe filmy Karoliny, dotyczące bardzo ważnych elementów komunikacji i budowania relacji. Znajdziecie je tutaj: https://www.youtube.com/@karolinagorczycabarszczewska

Pozdrawiam serdecznie
Alex

PS: Mój skromny kanał na YT zbliża się do 100 000 subskrybentów! Kto by pomyślał!

Zdjęcie autora
Alex Barszczewski

Konsultant, Autor, Miłośnik dobrego życia